Nie wiesz, gdzie studiować? Wybierz Wenecję, ale tę polską Wenecję. Opole, miasto, które zaskakuje i zachwyca jednocześnie. Najlepiej zacząć zwiedzanie od spaceru wśród egzotycznych zwierząt na wyspie o tajemniczo brzmiącej nazwie Bolko, później Aleją Gwiazd udać się do Wieży Piaskowej, skąd doskonale ogląda się słynny Festiwal Polskiej Piosenki. Na koniec zostają drapieżne gady w pobliskim Dinoparku i już masz odpowiedź na swoje pytanie. Opole oferuje różne możliwości i kierunki kształcenia. W mieście znajdują się trzy uczelnie publiczne i jedna rodzima prywatna. Do tych pierwszych zalicza się Uniwersytet Opolski, który dotychczas ukończyło około 80 tysięcy absolwentów, w tym wielu polskich uczonych, polityków i dziennikarzy. Doskonałe wykształcenie techniczne gwarantuje Politechnika Opolska. Szkoła z ponad 40-letnimi tradycjami oferuje zarówno kierunki klasyczne, jak i nowoczesne, związane z dynamicznie rozwijającymi się technologiami.
Student w OpoluPaństwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu jest jedynym tego typu ośrodkiem o charakterze zawodowym w Polsce. Zapewnia ona edukację kadry medycznej według najnowszych standardów, zgodnych z wymogami Unii Europejskiej. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji specjalizuje się w kierunkach najbardziej pożądanych na współczesnym rynku pracy. Daje ona możliwość swoim studentom korzystania z praktyk i doświadczeń akademickich partnerów w całej Europie.

Poza uczelniami młodzi ludzie znajdą w mieście 14 bibliotek, w tym jedną austriacką i 6 akademików o tak niebanalnych nazwach jak Mrowisko, Spójnik czy Zygzak.

Od ponad siedmiu lat wszystkie uczelnie organizują wspólnie Opolski Festiwal Nauki, czyli niezwykłe pokazy eksperymentalnych nowinek ze świata starszych i młodszych odkrywców tutejszych szkół wyższych i środowiska akademickiego. Koncerty, inscenizacje, rozgrywki sportowe i oczywiście małe wybuchy należą do stałych elementów tej nietypowej imprezy naukowej.

Opole to miasto ludzi aktywnych i rozrywkowych. Kluby, dyskoteki, kina, od gorącej salsy po „czarne rytmy", od festiwalu komiksów po studenckie „Piastonalia". Jednym słowem – jest w czym przebierać.

Szczególnie atrakcyjne Opole staje się pod koniec maja. Na słynny już Festiwal Polskiej Piosenki zjeżdżają reprezentanci muzyki rozrywkowej i kabarety z całego kraju, by zaprezentować swoje największe przeboje w słynnym Amfiteatrze Tysiąclecia. Podobny festiwal urządzany jest jedynie w San Remo.

Szeroko znane są też inne instytucje kultury: Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, Teatr im. Jana Kochanowskiego (miejsce corocznych Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska"), Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych), Galeria Jana Cybisa czy Galeria Sztuki Współczesnej.

Doskonałe walory klimatyczne i przyrodnicze Opola pozwalają rozwijać się turystyce. „Romantyczna",
„... gdzie zatrzymał sie czas", „Po wzgórzu wapiennym" to specjalnie przygotowane trasy widokowe w mieście, które zachwycą każdego zwiedzającego. Miłośnicy aktywniejszej formy spędzania czasu także nie mogą narzekać. Jeździectwo, getbol, kajakarstwo, short-track czy żużel to tylko początek oferty, jaką miasto szykuje dla młodych ludzi.

Sprawdzone sposoby kształcenia, doskonała kadra naukowa i bardzo dobre zaplecze socjalne to główne atuty opolskich uczelni, które pozwalają realizować marzenia i plany swoich przyszłych absolwentów. I Ty możesz do nich dołączyć.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->