phoca_thumb_s_drogowskazy_karieryDrogowskazy Kariery to ogólnopolski Program edukacyjny organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 2008 roku, który ma pomóc studentowi w kreowaniu własnej kariery.
 
Poprzez nasze szkolenia (prezentacje branżowe, warsztaty, case studies) chcemy przybliżyć studentom specyfikę danej branży, wymagania stawiane osobom, które dopiero co stawiają w niej pierwsze kroki oraz wymagania stawiane specjalistom w tej dziedzinie. Pokazujemy z jakimi zadaniami spotykają się profesjonalne grupy projektowe w firmach oraz umożliwiamy studentom rywalizację między sobą w case’ach zaproponowanych przez firmy partnerskie Programu, których specjaliści na końcu oceniają pracę żaków. Warto podkreślić, że dobór branży dla każdej uczelni jest indywidualny (tematyka szkoleń jest związana z odrębnymi ankietami przeprowadzonymi na uczelniach biorących udział w Programie). Stąd możemy powiedzieć, że Drogowskazy Kariery są idealnie dopasowane do studenta (odpowiadamy na Wasze potrzeby).
 
Nasz Program ma również pomóc studentom w rozwijaniu umiejętności miękkich jakże przydatnych nie tylko z perspektywy długiego okresu (praca), ale i  krótkiego (poszukiwanie pracy). Realizujemy to poprzez warsztaty oraz internetową Bazę Wiedzy, gdzie zamieszczamy wspólnie z Partnerami Programu porady dla Studenta.
 
Drogowskazy Kariery z perspektywy rynku pracy to również możliwość skonfrontowania poglądów wybitnych specjalistów ze świata biznesu, nauki i polityki na temat obecnie panujących trendów. Podczas debat i paneli dyskusyjnych studenci mogą zadawać pytania zaproszonym gościom i niejednokrotnie mają szanse usłyszeć wiele ciekawych kwestii, na które wcześniej patrzyli inaczej. Np. dot. systemu bolońskiego (szanse – zagrożenia; zalety – wady etc.), niedopasowania popytu i podaży na rynku pracy w Polsce.
 
Wreszcie Program Drogowskazy Kariery to pomost między studentami i pracodawcami. Dzięki Targom Praktyk i Pracy oraz ogólnopolskiej Internetowej Bazie Praktyk (www.drogowskazykariery.pl) żacy mają bezpośredni kontakt z konkretną firmą, która ich interesuje. Z drugiej strony, firma ma możliwość kontaktu z dokładnie tymi studentami, którzy chcą w niej pracować/mieć praktykę.
 
Gdzie?
III odsłona Programu odbędzie się na największych uczelniach państwowych i prywatnych w dziewięciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie, Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu i Opolu.
 
Kiedy?
Zasadnicza część  Programu Drogowskazy Kariery odbywa się w marcu. Większość wydarzeń będzie miała miejsce od 15. – 26. Marca 2010. Internetowa Baza Praktyk i Baza Wiedzy trwają cały rok.   
 
Studencie, znajdź swoją ścieżkę!      www.drogowskazykariery.pl
   
Honorowy Patronat nad Programem Drogowskazy Kariery objęła Pani prof. Barbara Kudrycka –  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Srebrnym Sponsorem Ogólnopolskim Programu jest UniCredit CAIB Poland S.A. Ogólnopolskimi Patronami Medialnymi są m.in. portale Studia.net, Kierunki.net, infoPraca oraz Jobexpress.
  
Jakub Ziółkowski
Dyrektor Krajowy
Program Drogowskazy Kariery

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->