Na studiach filologicznych doskonale odnajdzie się osoba zafascynowana językiem obcym i kulturą innych krajów. Przydatne są także zdolności językowe. Dzisiejszy pracodawca oczekuję już nie tylko specjalisty w danej dziedzinie, ale również osoby, dla której nie będzie problemem komunikowanie się w językach obcych, a szczególnie w językach niezbyt popularnych, takich jak język ukraiński. Chcesz wiedzieć więcej o tym kierunku studiów? Aby poznać program studiów oraz perspektywy zawodowe dla absolwentów filologii ukraińskiej, zapraszamy do lektury!
 
W trakcie studiów:

Przedmioty realizowane w trakcie studiów na Filologii Ukraińskiej to m. in.: praktyczna nauka języka ukraińskiego (pisanie, mówienie, wymowa i intonacja), historia literatury ukraińskiej, gramatyka opisowa języka ukraińskiego, wstęp do literaturoznawstwa, wstęp do językoznawstwa, kultura i polityka współczesnej Ukrainy, historia Ukrainy, wiedza o Ukrainie,

Po studiach:

Absolwenci filologii mogą pracować jako nauczyciele języka, tłumacze, copywriterzy, korektorzy i redaktorzy w wydawnictwach, specjaliści ds. komunikacji na przykład w placówkach dyplomatycznych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->