Studia informatyczne od kilku lat cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia. Znajomość języków programowania oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci i tworzenia bazy danych umożliwia absolwentom znalezienie pracy na specjalistycznych stanowiskach. Studenci kierunków informatycznych są rozchwytywani na rynku pracy. Dlaczego warto rozpocząć studia informatyczne w języku obcym?

W trakcie studiów:
Studenci kierunków informatycznych uczą się najpopularniejszych języków programowania, które są wykorzystywane w procesie tworzenia stron www, aplikacji mobilnych i bardziej skomplikowanych rozwiązań. Podstawą będzie tutaj analityczny sposób myślenia oraz umiejętność rozwiązywania najbardziej skomplikowanych problemów. Informatyka to ciągle rozwijająca się dziedzina, dlatego w zależności od wyboru kierunku, studenci uczestniczą w zajęciach, na których omawia się również takie zagadnienia jak: Sztuczna inteligencja, Bezpieczeństwo sieci, cyberprzestępczość. Wszystkie wykłady i ćwiczenia są prowadzone w języku obcym, najczęściej jest to język angielski. Dzięki temu studenci już od pierwszego semestru nauki poznają specjalistyczne zagadnienia w języku obcym, co umożliwia im rozpoczęcia pracy w międzynarodowym środowisku. Spora część programistów pracuję w kilkuosobowych zespołach, których członków dzielą często tysiące kilometrów. Zaawansowana znajomość języka angielskiego pomoże w codziennej komunikacji.

Po studiach:
Młodzi programiści są w cenie, nawet ci, którzy nie posiadają wielkiego doświadczenia! Specjalistyczne umiejętności pozwalają na rozpoczęcie pracy jako programista, konsultant ds. IT czy specjalista ds. Bezpieczeństwa sieci i zarządzania bazami danych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->