Studia na kierunku inżynieria nanostruktur należą do grupy studiów interdyscyplinarnych i łączą w sobie zagadnienia z fizyki, chemii, informatyki, matematyki oraz umiejętności stosowania metod matematyczno-przyrodniczych. Obecnie na świecie obserwuje się gwałtowny rozwój nano-nauk i technologii z pogranicza fizyki, chemii i informatyki. W najbliższych latach należy spodziewać się rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w tych dziedzinach. Dlaczego warto zająć się nanostrukturami? Zdobycze tej technologii są wykorzystywane już niemal wszędzie.

W trakcie studiów


Student zdobywa wiedzę z zakresu podstaw matematyki, chemii oraz fizyki. Dodatkowo nabywa umiejętność poprawnego stosowania metod matematyczno-przyrodniczych, a także umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi. Uczy się programowania oraz stosowania ścisłych metod obliczeniowych do opisu stanu układu.

Po studiach

Absolwent znajdzie pracę:
  • w przemyśle chemicznym,
  • w firmach farmaceutycznych,
  • w przemyśle elektronicznym i optoelektronicznym,
  • w firmach związanych z inżynierią materiałową, a co za tym idzie w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, metalurgicznym oraz tworzyw sztucznych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->