Kierunek ten jest idealny dla tych, których pasją jest muzyka i są przekonani, ze swoje życie zawodowe chcą właśnie związać z tą dziedziną. Zakres studiów obejmuje zarówno przedmioty teoretyczne jak i zajęcia praktyczne z gry na instrumencie muzycznym i śpiewu. Kandydaci na ten kierunek powinni odznaczać się dużą wrażliwością artystyczną, odpornością na stres i krytykę, a także posiadać doskonały słuch. Jest to kierunek idealny dla osób, których pasją jest muzyka oraz posiadają bardzo dobry słuch. Zainteresowany? W takim razie czytaj dalej!

W trakcie studiów:

Student tego kierunku nabywa wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną z zakresu kompozycji i teorii muzyki,pozwala mu to gruntownie przygotować się do pracy w branży muzycznej.

Przedmioty obowiązujące na kierunku Kompozycja i teoria muzyki obejmują:
-kompozycję,
-techniki kompozytorskie XX i XXI wieku,
- harmonię,
-instrumentację,
-historię muzyki powszechnej,
-estetykę,
-psychologię,
-krytykę i prelekcję,
-podstawy elektroniki,
- technikę studyjną.

Po studiach:

Absolwent przygotowany jest do podjęcia samodzielnej działalności artystycznej w dziedzinie szeroko pojętej twórczości muzycznej. Może podjąć pracę naukowo-badawczą, publicystyczną, redakcyjną, a także związana z animacją kultury muzycznej. Znajdzie pracę w wydawnictwach czasopism muzycznych oraz firmach zajmujące się organizacją koncertów i innych wydarzeń muzycznych. Ma również możliwość pracy w szkole, jako nauczyciel, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->