Studia na kierunkach związanych z ekonomią i zarządzaniem to najlepsza propozycja dla analitycznych umysłów. Idealnym kandydatem na studia z tej grupy będzie osoba z dobrze ugruntowaną wiedzą z matematyki oraz świetną znajomością języka obcego. Na tych kierunkach wszystkie zajęcia prowadzone w języku obcym. Studenci podchodzą także do wszystkich egzaminów i zaliczeń w języku angielskim lub niemieckim.

W trakcie studiów:
Punktem wyjścia jest tutaj odpowiednio ugruntowana wiedza z matematyki, którą zdobyłeś w szkole średniej. Program studiów obejmuje: analizę matematyczną, Warunków funkcjonowania globalnej gospodarki, Przygotowywania strategii marketingu i rozwoju marki, Analizę finansów przedsiębiorstwa, Audyt i controlling przeprowadzany przez działy finansowe. Studia ekonomiczne i te z zakresu zarządzania przygotowują studentów do pracy na samodzielnych stanowiskach specjalistycznych. W zależności od wyboru konkretnego kierunku studenci uczestniczą również w zajęciach związanych z polityką finansową, zarządzania zespołem. Na kierunkach związanych z zarządzaniem studenci uczą się w jaki sposób prowadzić wieloetapowe projekty, które są chlebem powszednim w dużych korporacjach.

Po studiach:
Absolwenci kierunków ekonomicznych mogą z powodzeniem szukać zatrudnienia działach finansowych i księgowych średnich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji. Zaawansowana znajomość języka angielskiego i niemieckiego zwiększa szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy zaraz po studiach! Dodatkowo, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach, które na co dzień współpracują z zagranicznymi podmiotami gospodarczymi.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->