Studia na kierunku Telekomunikacja pozwalają studentom na zdobycie rozległej i przekrojowej wiedzy z takich dziedzin jak: transmisja i przetwarzanie informacji, kodowanie, systemy i sieci telekomunikacyjne, techniki cyfrowe oraz technik bezprzewodowych. Dzięki niej po studiach są gotowi do podjęcia pracy na samodzielnym, specjalistycznym stanowisku. Szerokie perspektywy zawodowe sprawiają, iż kierunek Telekomunikacja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych studentów. Studia na kierunku Telekomunikacja realizowane są w oparciu o tryb stacjonarny oraz niestacjonarny, na poziomie studiów I stopnia (7 semestrów).

W trakcie studiów:
Po zaliczeniu 2 semestru studenci zobligowani są do wyboru specjalizacji. Lista dostępnych specjalizacji na kierunku Telekomunikacja:
- Radiokomunikacja i techniki multimedialne,
- Systemy i sieci telekomunikacyjne,
- Teleinformatyka i zarządzanie w telekomunikacji.
Program studiów pozwala studentom zdobyć rozległą wiedzę teoretyczną i praktyczną z wielu dziedzin telekomunikacji. Dzięki licznym laboratoriom i projektom studenci są przygotowani do profesjonalnego wypełniania swoich obowiązków w przyszłym życiu zawodowym.
 
Po studiach:
Absolwenci kierunku Telekomunikacja po zakończeniu studiów mogą znaleźć zatrudnienie w wielu gałęziach gospodarki:
- w przemyśle telekomunikacyjnym,
- u operatorów telekomunikacyjnych i teleinformatycznych,
- w firmach specjalizujących w projektowaniu i instalacji systemów oraz sieci komputerowych.
- w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sprzętu dla potrzeb sieci korporacyjnych,
- w firmach oferujących nowoczesne usługi telekomunikacyjne, w tym również usługi multimedialne oraz łączności ruchomej.


Ogłoszenia korepetycje i kursów maturalnych z fizyki

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->