opolerynekNa Uniwersytecie Opolskim o status studenta ubiegało się prawie 7 tys. osób. Najbardziej obleganym kierunkiem była psychologia. Politechnika Opolska w tym roku przygotowała ponad 3 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i około 2 tys. na studiach niestacjonarnych.

 



1. Uniwersytet Opolski
Najbardziej obleganym kierunkiem okazała się psychologia z liczbą 8 chętnych na jedno miejsce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także filologia angielska oraz prawo. Uczelnia od nowego roku akademickiego uruchamia nowe kierunki i specjalności, są nimi m.in.: antropologia mniejszości narodowych i społeczności lokalnych, kultura śródziemnomorska, architektura krajobrazu czy zarządzanie wiedzą z  infobrokeringiem. Nowością w skali kraju będzie MISHUS czyli "Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno- Społeczne"- studenci w oparciu o zajęcia proponowane na wybranych kierunkach humanistycznych i społecznych, z opiekunem zorganizują przebieg indywidualnego toku studiów.

2. Politechnika Opolska
Największym zainteresowaniem na Politechnice Opolskiej cieszyły się takie kierunki jak: architektura i urbanistyka, fizjoterapia, ekonomia oraz mechanika i budowa maszyn.


źródło: PAP

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->