Studia medyczne to najczęściej wybierany kierunek kształcenia przez kandydatów na studia, którzy wybierali na maturze takie przedmioty jak biologia, chemia czy fizyka. Ciekawą alternatywą dla kierunków prowadzonych w języku polskim są studia po angielsku. Dzięki nauce w języku obcym studenci mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w placówkach medycznych poza granicami naszego kraju.

W trakcie studiów:
Studia medyczne już od pierwszego semestru nauki wymagają ciężkiej pracy. Jeśli wybierzesz studia w tym zakresie, możesz liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii oraz innych przedmiotów pokrewnych. Studenci kierunków prowadzonych w języku obcym uczestniczą w ćwiczeniach i wykładach prowadzonych w języku obcym. Oznacza to, że cały materiał trzeba przyswoić po angielsku, a później podejść do kolokwium czy egzaminów w języku angielskim. Niezależnie od tego jaki kierunek studiów wybierzesz, zagadnienia przedstawiane na zajęciach będą dotyczyć: historii medycyny. biochemii z elementami chemii, histologii z cytofizjologią, genetyki z biologią molekularną, fizjologii.

Po studiach:
Aby rozpocząć pracę w szpitalu absolwenci kierunku lekarskiego są zobligowani do podejścia do Końcowego Egzaminu Lekarskiego. Po uzyskaniu wymaganej liczby punktów, mogą rozpocząć rezydenturę i specjalizację nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy. Absolwenci takich kierunków jak położnictwo, fizjoterapia czy dietetyka mogą rozpocząć pracę w placówkach medycznych zaraz po studiach.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->